SMART domácnosť krok po kroku IV. 

Ešte stále váhate, či si máte zariadiť smart domácnosť? Smart home technológie sú vymyslené, testované a reálne fungujú tak, aby nám uľahčili život. Smart domácnosť si dnes môže dopriať a užívať každý. Nejde o módny trend, ale o must have technológiu. Nemusíte mať nový super inteligentný dom. Prakticky akúkoľvek domácnosť dokážete pozdvihnúť na smart level jednoducho.

Čo je smart domácnosť?

Ak to jednoducho, elegantne a smart zhrnieme, je to pohodlná domácnosť. Efektívny systém, ktorý za vás ovláda a riadi všetky tie drobnosti, čo ste doteraz museli robiť sami. Za vás, ale nie bez vás. Pretože ovláda jednotlivé časti domu tak, ako chcete vy. Svietenie, reguláciu kúrenia, otváranie a zatváranie dverí, ovládanie žalúzií, ovládanie garážovej brány.

Vitajte v smart domácnosti

Užívate si, máte viac času, pohodlia a ani sa doma zbytočne nenabeháte. Ráno vstanete, žalúzie sa otvoria samé, svieti sa tam, kam prídete. Keď odchádzate z domácnosti, jedným dotykom alebo aj hlasom zamknete a vypnete všetko, čo treba vypnúť.

Benefity smart domácnosti

  • ušetrený čas – podľa dostupných štatistík niekoľko hodín týždenne
  • zníženie nákladov na elektrickú energiu o 5 – 15 %
  • pohodlnejší a pohodovejší život
  • finančná dostupnosť

Vedeli ste, že…?

Najviac smart home domácností v Európe má zastúpenie v Nórsku? Je to až 32 % z celkových nórskych domácností. Podľa odhadov odborníkov by do piatich rokov mali smart technológie v našej krajine uľahčovať život asi 15 % rodín.

Aj rekonštrukcia môže byť smart

Aký je postup? Je to easy a smart: Na začiatok stačí smart zásuvka s wifi bránou a bezdrôtový hlavný vypínač. Neskôr postupné dopĺňanie ďalších komponentov a môžete začať žiť smart. Pokročilé smart systémy dovoľujú pomocou aplikácie v smartfóne riadiť domácnosť aj na diaľku. Napríklad otvoriť dvere svokre, ktorá uvarí kávu, kým prídete domov.

Zhrnutie:

Ak sa rozhodujete pre smart home domácnosť, obráťte sa na renomované spoločnosti. Ideálne tie, ktoré sú lídrami v zavádzaní smart technológií do bežného života. Ponuka je široká, stačí si vybrať. Napríklad systém Valena Life Netatmo od Legrandu.

Komentovať

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najčítanejšie články