SMART domácnosť krok po kroku III.

Už máme za sebou zoznamovaciu prechádzku SMART domácnosťou. Dostali sme sa k základným prvkom systému Valena Life s Netatmo. Dnes nahliadneme hlbšie. Pozrieme sa na inštaláciu, ovládanie a kooperáciu s operačnými systémami. Okrem toho budeme počítať. Ukážeme si, aká je ekonomická stránka SMART domácnosti a či sa do nej oplatí investovať.

Inštalácia

Komponenty organizmu SMART domácnosti sa nainštalujú jednoducho, rovnako ako klasické elektroinštalačné prístroje. Nie je potrebná žiadna špeciálna predpríprava. Smart spínače a zásuvky sú pripravené sa predviesť. Komunikovať budete jednoducho. Cez váš smartfón alebo tablet. Stiahnete si aplikáciu Home + Control. Je skvele užívateľsky vyladená. Nepotrebujete odbornú pomoc. Intuitívne sa spojíte so zariadeniami vo vašom dome.

Ovládanie

Vitajte v budúcnosti. Komunikácia s vlastným domom už nie je sci-fi. Ovládanie hlasom a dotykom sú dnes bežnou súčasťou SMART domácnosti. Všetko prehľadne vidíte na displeji smartfónu, tabletu či zabudovaného panelu. Vaše ovládacie smart zariadenia musia mať správne operačné systémy, aby s wifi bránou a ďalšími komponentmi SMART domácnosti mohli komunikovať.

Vhodné operačné systémy

Smart systém vašej domácnosti Valena life s Netatmo má aj svoje potreby a minimálne technologické požiadavky.

Apple

Budete potrebovať iPhone, iPad alebo iPod s operačným systémom aspoň iOS 9.0. Chcete príslušenstvo podporujúce HomeKit ovládať automaticky a na diaľku? Potrebujete Apple TV alebo iPad či HomePod minimálne s tvOS 10.0.

Android

Máte smart zariadenia s Androidom? Komunikácia so SMART domácnosťou vyžaduje minimálne Android 5.0 s prístupom na Google Play.

Ovládanie hlasom

Je to jednoduchšie ako by sme si mohli myslieť. Stačí použiť to, čo už dobre poznáte so svojich smartfónov:

  • Google Assistant,
  • Alexa,
  • Siri.

Zdroj: Legrand

Nízka investícia, vysoká úspora

Smart domácnosť sa oplatí tak ako nikdy doteraz. Na začiatok stačí štartovací balíček v cene cca 140 EUR:

  • smart zásuvka s wifi bránou,
  • bezdrôtový hlavný spínač.

K nim môžete postupne dokupovať ďalšie produkty a komponenty. Brána ich zvládne bezdrôtovo až 100. Valena Life s Netatmo vie fungovať a komunikovať aj s inými značkami a platformami. Tie do systému môžete jednoducho doplniť.

Oplatí sa SMART domácnosť? Presvedčte sa

Koľko vďaka smart domácnosti ušetríte, môžete sledovať appkou Home + Control. Komplexne, ale aj do úplných detailov.

Komentovať

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najčítanejšie články