SMART domácnosť krok po kroku II.

Prvé kroky už máme za sebou. Vykročili sme k domácnosti, ktorá vás bude poslúchať na slovo. Budete ju ovládať dotykom. So smart domácnosťou Valena Life s Netatmo skúsime aj zložitejšie krokové variácie. Ukážeme si, čo všetko dokáže.

Smart zásuvka

Srdcom celého systému je smart zásuvka s wifi bránou. Pomocou Zigbee protokolu  komunikuje s ostatnými komponentmi systému. Všetky sú prepojené dynamickou viaccestnou sieťou v 2,4 GHz frekvenčnom pásme. Brána je doslova bránou medzi vaším smartfónom a zapojenými smart produktami. Preto ju treba inštalovať čo najbližšie k domácemu routeru. Je to jediný komponent celej inštalácie, ktorý potrebuje stabilný a silný signál wifi. Pre váš dom alebo byt potrebujete jednu smart zásuvku s bránou. Dokáže totiž ovládať až 100 zapojených a bezdrôtových komponentov.

Doma, mimo domu, svetlo aj tma

Súčasťou štartovacieho balíčka smart systému Valena Life s Netatmo je aj hlavný bezdrôtový spínač Doma/Mimo domu. Jeho inštalačný priestor je pri vchodových dverách. Ak máte dom s viacerými vstupmi, môžete mať tento spínač pri každých dverách. Je ľahučký, bezdrôtový, prilepiteľný na akúkoľvek stenu a napájaný batériami. Ak ho chcete vymeniť za pôvodný spínač, viete ho naskrutkovať aj do inštalačnej krabice. Hlavný bezdrôtový spínač Doma/Mimo domu má funkciu scenárovej jednotky. Jediným dotykom dokážete spustiť odchodový scenár Mimo Domu, prípadne scenár Doma. Tieto scenáre je veľmi jednoduché upraviť v aplikácii Home + Control. Vďaka odchodovému scenáru už nemusíte myslieť na to, či ste náhodou nezabudli vypnúť svetlo v spálni.

Vedeli ste, že?

Scenár fungovania spínača ľahko nastavíte v smart aplikácii Home + Control? Spínačom môžete vypnúť všetky prvky smart osvetlenia domácnosti a aj zatiahnuť žalúzie. A naopak. 

Svetlo, tma a stmievanie

Smart domácnosť má aj pokojové priestory – detskú izbu či spálňu. Tam sú určené smart spínače s možnosťou stmievania. Dokážu ovládať stmievanie všetkých typov stmievateľných žiaroviek s výkonom od 5 do 300 W:

  • LED,
  • halogénových,
  • kompaktných fluorescenčných.

    Zdroj: Legrand

Možnosť stmievania jednoducho aktivujete v smart aplikácii Home + Control. Smart spínače s možnosťou stmievania sú dodávané s kompenzátorom. Ten by mal byť pripojený čo najbližšie k lampe. Kompenzátor zabezpečuje optimálne fungovanie osvetlenia a stmievania pre akýkoľvek typ pripojenej stmievateľnej žiarovky.

Hlbšie a vyššie

Smart organizmus Valena Life s Netatmo dokáže ešte omnoho viac. V ďalšej časti nášho seriálu pôjdeme ešte viac do hĺbky.

Komentovať

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najčítanejšie články