Smart brány otvárajú smart svet 

Už dnes, na začiatku smart éry, môžeme bývať v smart domácnosti. Inteligentnej, šikovnej, pohodlnej, šetriacej náš čas a energiu a zvyšujúcej komfort nášho bývania. V takejto domácnosti sa ale nezaobídeme bez smart brány. Nie je to umelecky kovaná obrovská brána pred kaštieľom. Taká malá, šikovná smart škatuľka to však je. A vo vašej domácnosti dokáže všeličo.

Smart domácnosť

V našom magazíne sme vás už krok po kroku smart domácnosťou previedli. Obrovskou výhodou smart systému Valena Life s Netatmo je jeho jednoduchá smart inštalácia. V novostavbe, ale aj v zrekonštruovaných bytoch či domoch. Systém je „skladačkový“, k štartovaciemu balíčku môžete postupne pridávať ďalšie komponenty.

Ako to funguje?

Smart systém tvoria prepojené aktívne komponenty. Riadiacou jednotkou ovládania je smart brána. Tá zvládne až sto prepojených komponentov a spotrebičov. Komunikujú spolu cez dynamickú wifi sieť pomocou Zigbee protokolu.

Jej názov ju dokonale vystihuje: je bránou medzi 2,4 GHz wifi routerom a smart komponentmi. Preto je dôležité inštalovať ju blízko routra, aby bol dynamický wifi signál optimálny. Prostredníctvom smart brány dokážete ovládať vašu domácnosť smartfónom. Buď cez aplikáciu, alebo hlasom. Brána vie pomocou pripojených komponentov merať výkon, spotrebu a odosielať upozornenia.

Vedeli ste, že…?

Vaša smart brána má jedinečný kód nastavenia na používanie aplikácie Apple HomeKit. V tejto appke viete nastaviť viacero scenárov používania celého smart systému prostredníctvom smart brány.

Inštalačné vychytávky

  • smart zásuvka s bránou môže nahradiť existujúcu zásuvku
  • na inštaláciu stačí bežná kabeláž a inštalačná krabica
  • zásuvka 16 A max. 3680 W (ochrana proti preťaženiu)
  • kompatibilnosť s akýmikoľvek elektrickými spotrebičmi

Benefity v číslach

Smart domácnosť dokáže šetriť viacerými spôsobmi. Okrem celkovej úspory energie – podľa rôznych metód porovnania až 2 5% oproti nesmart riešeniu – šetrí aj nás, našu energiu. Viacero výskumov vyčíslilo, koľko rutinných, v klasickej domácnosti bežných úkonov už nebudete musieť denne robiť.

A koľko krokov denne ušetríte, keď nebudete musieť behať kvôli zapínaniu či vypínaniu čohokoľvek po vašom dome či byte tak ako doteraz? Desiatky. A vedeli ste, že wifi riešenie smart domácnosti je oproti štandardnému káblovému s rovnakou funkcionalitou lacnejšie rádovo až o 80 %? Presvedčivé číslo, však?

Smart brána do smart sveta

Už si netreba predstavovať, ako pohodlne ovládate svoju domácnosť. Môžete si to denne reálne užívať. Inteligentné riešenie riadenia smart domácnosti je dnes dostupná realita. Je na vás, či sa rozhodnete pre smart domácnosť v novom alebo zrekonštruovanom dome či byte.

Komentovať

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najčítanejšie články

Pripojte sa k prúdu portálu Electrend

Pre odberateľov nášho newslettera pravidelne pripravujeme súbor praktických rád, návodov a noviniek zo sveta domových elektroinštalácií, smart bývania a bezpečnosti.