HiFi zvuk pre celú domácnosť – to je Legrand NUVO

Kvalitné ozvučenie celého domu nebýva jednoduchou záležitosťou, keďže musíte do každej miestnosti umiestniť zdroj zvuku, zosilňovač a reproduktory. Navyše, každú audio zostavu musíte ovládať samostatne. Prinášame vám však riešenie v podobe systému plošného ozvučenia Legrand NUVO. Ten vám ponúkne jednoduché centralizované ovládanie a nečakane kvalitný zvuk v každej časti vášho domu.

Ozvučte si celú domácnosť

Systém Legrand NUVO môžete použiť na plošné ozvučenie celého príbytku – od obývačky a spálne cez chodbu, kúpeľňu či dokonca toaletu. V ponuke NUVO však nájdete aj samostatné audio komponenty pre ozvučenie jednotlivých miestností. Celú domácnosť môžete rozdeliť až na 16 zón a v každej z nich prehrávať odlišnú hudbu, prípadne vybrané miestnosti zoskupiť do jednej zóny, ovládať ich spoločne a prehrávať v nich rovnakú hudbu (takýchto skupín môžete vytvoriť viac).

Hlavnou výhodou systému Legrand NUVO je centralizované ovládanie pomocou aplikácie NUVO Player App. Tá môže bežať na vašom smartfóne či tablete alebo na ovládacom paneli s dotykovým displejom. Aplikácia vám umožní streamovať hudbu z rôznych internetových služieb, ako napr. Spotify a Deezer, či počúvať internetové rádiá. Zdrojom hudby však môžu byť aj nahrávky na vašom USB kľúči či externom USB disku, prípadne CD či iné hudobné prehrávače zapojiteľné do linkového vstupu (line in) prehrávača, ktorý je súčasťou systému.

Systém môžete doplniť aj o nástenné tlačidlové ovládače dodávané v dizajnových líniách prístrojov Legrand. Čerešničkou na torte je ovládanie hlasom pomocou hlasových asistentov (Google Assistant, Amazon Alexa atď.).

Prekáža vám audio zostava v miestnosti? Schovajte ju do rozvádzača.

Ďalšími nevyhnutnými komponentmi systému Legrand NUVO sú prehrávače, ktoré komunikujú s aplikáciou a zabezpečujú samotnú premenu dát na zvukový signál a jeho ďalšie spracovanie.

V systéme Legrand NUVO nájdete 3 druhy prehrávačov:

  1. Jednozónový prehrávač – Obslúži jednu miestnosť, resp. zónu. Môže mať zabudovaný aj stereo zosilňovač – v tom prípade stačí, ak k nemu pripojíte reproduktory. Okrem výkonového výstupu na ňom nájdete aj linkový výstup a vstup, USB konektor pre prehrávanie z USB kľúča či externého disku. Podporuje pripojenie do siete cez LAN konektor aj WiFi. Ak chcete použiť vlastný kvalitnejší zosilňovač, môžete siahnuť po prehrávači bez zosilňovača, ktorý je vybavený kvalitnejším digitálnym optickým výstupom.
  2. Multizónový prehrávač do racku – Obslúži až 3 zóny po 2 kanály (stereo). Inštaluje sa do tzv. rackového rozvádzača, aké sa používajú napr. na komponenty rozsiahlejších počítačových sietí. Multizónové prehrávače sú okrem výkonových reproduktorových výstupov vybavené aj analógovými a optickými vstupmi a výstupmi, USB konektormi pre pripojenie externých diskov či USB kľúčov. Do siete ich môžete pripojiť iba pomocou LAN konektora, WiFi pripojenie nepodporujú.
  3. Prehrávač na DIN lištu – Ide o kompaktnú verziu prehrávača, ktorý má podobu prístroja určeného na DIN lištu. Môžete ho teda inštalovať aj do bežného rozvádzača, podobne ako napr. istič či prúdový chránič. Obslúži jednu zónu a dva kanály (stereo), vďaka kompaktným rozmerom vám však nič nebráni nainštalovať viacero prehrávačov vedľa seba. Tento model môžete do siete pripojiť iba pomocou LAN konektora, okrem neho je vybavený linkovým vstupom a USB konektorom na USB kľúč či externý disk.

Reproduktory – dovnútra i na terasu

V systéme Legrand NUVO máte na výber z 3 výkonových radov reproduktorov, ktoré zvládnu zaťaženie 50, 75, resp. až 100 W RMS. Najdrahší výkonový rad má membrány vyhotovené z kevlaru, resp. titánu, čo sú materiály používané výrobcami špičkových HiFi komponentov.

NUVO ponúka reproduktory zabudovateľné do dutého stropu či steny, hodia sa napr. na chodbu, do kuchyne, jedálne či kúpeľne. Nájdete tu však aj systém domáceho kina so soundbarom a subwooferom, ktorý je vhodný do obývačky, či samostatný stolný reproduktor, ktorý spoľahlivo ozvučí každú menšiu miestnosť.

S Legrand NUVO môžete ozvučiť aj záhradnú párty, terasu či iné exteriérové priestory. Pomôžu vám s tým nástenné exteriérové reproduktory či špeciálna sada pre plošné ozvučenie, ktorá je doplnená o subwoofer zabudovaný do podlahy.

Vyvíjaný audiofilmi

Samozrejme, žiadny systém ozvučenia nedosiahne kvalitu HiFi aparatúry zloženej z komponentov za tisíce eur, ktorej zvuk si vychutnáte vo zvukovo izolovanej posluchovej miestnosti.

O kvalitu zvuku systému Legrand NUVO však nemusíte mať žiadne obavy. Značka NUVO pribudla do portfólia Legrand v r. 2012, no vznikla už o 10 rokov skôr v laboratóriách firmy Kustom. Tá sa preslávila medzi hudobníkmi po celom svete svojimi kvalitnými zvukovými aparátmi na ozvučovanie pódií.

Smerovanie značky NUVO zostalo zachované a na vývoji produktov z jej portfólia sa aj v súčasnosti podieľajú nadšenci pre HiFi zvuk (tzv. audiofili).

Zhrnutie:

  • Legrand NUVO ponúka komponenty na plošné ozvučenie aj na samostatné ozvučenie jednotlivých miestností,
  • celý príbytok môžete rozdeliť na 16 zón a v každej prehrávať inú hudbu,
  • ovládanie zabezpečuje aplikácia v smartfóne, tablete, dotyková obrazovka alebo nástenný tlačidlový ovládač,
  • prehrávače NUVO môžete položiť na stôl, zabudovať do rackového či bežného rozvádzača na DIN lištu,
  • NUVO ponúka reproduktory do interiéru i exteriéru s výkonom 50, 75 alebo 100 W RMS,
  • systém NUVO je vyvíjaný nadšencami pre HiFi zvuk (audiofilmi), takže o kvalitu zvuku nemusíte mať žiadne obavy.

Komentovať

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najčítanejšie články