Practibox S – rozvodnice, za ktoré sa nebudete hanbiť 

Možno ste pri návrhu interiéru svojho nového alebo rekonštruovaného príbytku uvažovali, ako ukryť nevyhnutné prvky, medzi ktoré patria napríklad aj domové rozvodnice elektrického prúdu. Legrand má vo svojej produktovej ponuke novinku v podobe rozvodníc Practibox S, ktoré vďaka minimalistickému dizajnu môžu zostať na očiach bez toho, aby ste sa za ne hanbili.

Minimalistický dizajn bez rušivých prvkov

Výrobcovia elektroinštalačného materiálu obvykle myslia aj na dizajn a svoje výrobky prispôsobujú moderným trendom v oblasti bývania. Dizajnéri značky Legrand však v prípade rozvodníc Practibox S išli úplne na hranu. Z hľadiska dizajnu tvoria tieto rozvodnice kompaktný celok bez akýchkoľvek rušivých prvkov, pričom prednú časť zjemnili využitím mierne zaoblených línií.

Na výber máte z jedno- až štvorradových rozvodníc so 4 – 22 modulmi pre ističe, prúdové chrániče a iné prístroje. Základom je biela povrchová úprava, môžete si však vybrať dvierka z bieleho nepriehľadného plastu alebo dymového plexiskla.

Rozvodnice sa dodávajú vo variante pre povrchovú i zapustenú montáž; pri zapustenej montáži je viditeľná časť hlboká len asi 2 cm, no napriek tomu môžete dvierka otvárať až do uhla 180°. Predný kryt sa dá navyše celý otočiť hore nohami, takže si môžete vybrať, či sa budú otvárať doprava alebo doľava. To vám i vášmu elektrikárovi maximálne zjednoduší obsluhu a údržbu. Dvierka majú okrem toho predprípravu pre zámok, takže rozvodnicu môžete použiť aj na verejne prístupných miestach (napr. chodby).

Do každej steny

Zapustený variant rozvodnice Legrand Practibox S sa dodáva s rôznymi vnútornými časťami – pre plné tehlové i betónové steny a pre duté steny (napr. sadrokartónové priečky). Ide teda o univerzálne riešenie pre každý interiér. Verzia pre povrchovú montáž dokonale skryje všetky káble, keďže je vybavená predpripravenými otvormi pre káblové žľaby.

druhy-rozvodnic-dizajn-styl
Zdroj: Legrand

Ak budete potrebovať v miestnosti viac rozvodníc, nemusíte pre každú vysekávať samostatný otvor – rozvodnice môžete navzájom prepojiť a umiestniť vedľa seba i nad sebou. Hoci sú rozvodnice Legrand Practibox S pomerne odolné z mechanického hľadiska (stupeň odolnosti IK07), do exteriéru sa nehodia, pretože vzhľadom na stupeň krytia IP40 nie sú odolné proti vlhkosti.

Zapamätajte si:

  • Rozvodnice Legrand Practibox S majú čistý a elegantný dizajn, vďaka ktorému ich nebudete musieť skrývať.
  • Sú vhodné pre povrchovú i zapustenú montáž do každého druhu steny, avšak nie do exteriéru.
  • Dostupné sú v bielej farbe alebo s dvierkami z dymového plexiskla.
  • Dvierka sa môžu otvárať doľava či doprava, a to až do uhla 180°, čo zjednoduší obsluhu a údržbu.
  • Môžete ich navzájom prepojiť a umiestniť vedľa seba či nad sebou – nebudete tak musieť vysekávať viacero presných otvorov.

Komentovať

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najčítanejšie články