PRIDAŤ OTÁZKU NA LEGRANDFORUM.sk

Meno *
E-mail *
Telefón *
Informácia o telefónnom čísle nebude zverejnená,
slúži iba na interné účely pre potrebu ďalšej konzultácie.
Zaradenie *
Nadpis *
Otázka *
 
  polia označené * sú povinné

Hlavné výhody systémov Zucchini

Hlavné výhody

Vďaka množstvu prípojných miest umiestnených pozdĺž trasy, je celý systém veľmi flexibilný. To je pomoc pre projektanta, ktorý nemusí presne vedieť rozmiestnenie zariadení, pre inštalatéra, ktorý si zvodí vždy najvhodnejší bod pripojenia. Ale aj pre užívateľa.

Može dodatočne kedykoľvek zmeniť konfiguráciu strojov, rozmiestnenie regálov alebo kancelárií a pod. Pripojenie a odpojenie zariadenia od prípojnice sa deje pri plnom napätí - nemusí sa odpájať žiadna časť rozvodu.

Malé rozmery

Vonkajšie rozmery prípojníc najmä od 1000 A sú pri porovnaní s rozmermi káblov alebo káblových trás menšie. Ďalšou výhodou je jednoduchá zmena smeru trasy a pohodlné vytvorenie 90° na minimálnom priestore.

Vzhľadom na tuhosť káblov je úspora miesta ešte väčšia a inštalácia jednoduchšia hlavne pri komplikovanej trase rozvodu. V každom projekte sa trasa presne zameria, kolená vyrobia na mieru a preto môže trasa prípojníc dokonale kopírovať steny.

Rýchla inštalácia

Spoje, systém napájania a vytvárania odbočiek bol navrhnutý tak, aby bola inštalácia čo najjednoduchšia. Čas inštalácie prípojníc je približne rovnaký, ako inštalácia káblových nosných systémov, do ktorých však treba následne ukladať káble.

Navyše: v prípojniciach sa využívajú Al vodiče. Oproti medeným káblom je preto rozvod ľahší, potrebuje menej oporných bodov a inštalácia je opäť rýchlejšia.

Maximálna bezpečnosť

V prípojniciach sa využíva len malé množstvo plastu, navyše bez obsahu halogénov. Použité plasty sú samozhasiteľné. Ďalšou výhodou je minimálne elektromagnetické vyžarovanie.

Kovový obal prípojníc je uzemnený a vytvára vynikajúce tienenie. Preto je zvlášť vhodné použiť prípojnice v dátových centrách, nemocniciach a všade tam, kde sa vyžaduje minimálne elektromagnetické rušenie.