PRIDAŤ OTÁZKU NA LEGRANDFORUM.sk

Meno *
E-mail *
Telefón *
Informácia o telefónnom čísle nebude zverejnená,
slúži iba na interné účely pre potrebu ďalšej konzultácie.
Zaradenie *
Nadpis *
Otázka *
 
  polia označené * sú povinné

Legrand a Cisco Digital Ceiling – IoT v praxi

Výstižným príkladom spolupráce technologických lídrov smerom k aktívnemu využívaniu výhod fenoménu Internet-of-Things je zoskupenie Cisco Digital Ceiling framework. Cieľom tejto medziodvetvovej iniciatívy pod taktovkou Cisca je migrácia rôznych systémov využívaných v moderných administratívnych budovách na jednotnú IP platformu.

Ako konkrétny príklad, na ktorom sa podieľal aj Legrand, môže poslúžiť administratívna budova Launch Fishers vo Fishers, Indiana, USA. V tomto projekte bude 26 konferečných miestností s celkovou plochou 1000m2 vybavených LED svietidlami, ktoré budú napájané a ovládané po dátových kábloch. Použitý bude štandard UPOE (Universal Power-over-Ethernet), ktorý umožňuje napájanie až do 60W. Hlavnou výhodou takejto architektúry je jednoduchšia správa, vyššia energetická efektívnosť, vyššia bezpečnosť a v neposlednom rade i príjemnejšie pracovné prostredie.

John Wechsler, CEO inovatívneho hubu Launch Fishers hovorí: „Prioritou nebolo poskytnúť našim nájomcom iba pracovné prostredie s vyššou efektívnosťou z pohľadu priestorovej regulácie a automatizácie budovy, ale taktiež podporiť pozitívne a inovatívne myslenie, ktoré sa spája s našimi členmi. Osvetlenie sa nám javilo ako hlavná oblasť, v ktorej sme mohli dosiahnuť výrazné zlepšenie pracovného prostredia a tým získať pridanú hodnotu pre našich nájomníkov.“

Na realizácii technológie sa okrem Cisca podieľali títo členovia Cisco Digital Ceiling Platform: Legrand, Superior Essex a Platformatics. Kompletný zoznam členov si môžete pozrieť tu.


 

Lukáš Ondroušek, CDCDP
 

Business Development Manager,

Structured Cabling Solutions,

Czech and Slovak Republic